off

Jan Strooper

A

ls oudste in het gezin werd Jan op 10 februari 1928 in Kalverdijk geboren en groeide samen met zijn broer en vijf zussen op in Tuitjenhorn.  De lagere school volgde hij op Kerkbuurt, daarna de tuinbouwschool in Hoorn en vervolgens ging Jan het leger in. Hij heeft geholpen tijdens de watersnoodramp in 1953. De angst voor storm is daarna altijd wel bij hem gebleven. Hij trouwde met Bets Roozendaal en samen  kregen ze  vier kinderen. Jan runde een tuindersbedrijf aan de Terpweg. Veel werken, het lekker buiten zijn en de vrijheid hebben, maar ook altijd wel de zorg van “wat zullen we nu”, “wat zijn de prijzen” en “wat voor weer wordt het morgen”? Toen hij het bedrijf wat kon los laten was er meer ruimte voor vakanties en genoot hij van fietsen, langlaufen, biljarten, puzzelen, potje ski-boën  en de krant. De ziekte Parkinson kreeg helaas invloed op zijn leven. Thuis wonen ging niet meer waarna hij liefdevol werd opgevangen in Magnushof waar hij zijn rust vond en op 3 december overleed.