off

Trien Zomerdijk-Ligthart

T

rien is geboren op 7 februari 1929 in een ijskoude winter als vijfde dochter in het gezin.

Na de lagere school ging ze werken bij de familie Zomerdijk in Eenigenburg. Daar leerde ze Andries kennen, helaas werd hun verkering niet goedgekeurd door haar ouders en werd ze naar een ander gezin gestuurd. Maar door bemiddeling van Pastoor mochten ze toch trouwen. De kinderen kwamen en ze had haar handen vol aan het huishoudelijk werk en het grote gezin, iedereen hielp mee. De kinderen groeiden op, kregen verkering, trouwden en de kleinkinderen werden geboren.

Andries stopte met zijn bedrijf en ze verhuisden met de jongste drie naar Tuitjenhorn. Andries overleed toen Trien 59 was. Peter woonde gelukkig nog thuis, dat gaf haar veel steun. Ze kreeg wat meer tijd voor haar hobby s, zwemmen, yoga en handwerken voor de welfare. In 2015 verhuisde ze naar het Sint Jozefpark waar ze zich snel op haar gemak voelde. Na de ziekenzalving is ze rustig ingeslapen op 20 december 2018.