off

Zus Pronk

Z

o lang samen, zo verbonden met elkaar, wat zal het stil worden. Zus  ( Afra )is geboren op 2 februari 1919. Bijna 100 is Zus geworden. Zus was de oudste van het gezin van Jan Pronk en Agie Blankendaal. Zij kreeg nog drie broers en één zus Marie De crisisjaren hebben haar mogelijk gekneed. Zij was eenvoudig en had weinig voor zichzelf nodig. Zus kwam aan huis bij de mensen om  kleding te maken en te  herstellen. Het was een vrij bestaan. Later ging ze werken bij het naaiatelier  en bij het ECN. Zus had in haar leven veel op met haar familie, vrienden en kennissen. Ook  had ze veel op met de zwakkere en ziek en zeer.  Mooie jaren heeft ze gehad, samen met Marie en Niek in het Sint Jozefpark, het pretpark. Kaarten en visites afleggen met Marie. Zus en Marie hadden altijd praat en stonden vooral zeer positief in het leven. Zus was altijd erg recht door zee,  ze was eerlijk. Tezamen met haar West-Friese dialect kon zij altijd mooi uit de hoek komen en mensen aan het lachen maken. En zij genoot daar zelf ook van. Op haar 96ste stopte zij met zwemmen. Op de vraag, hoe word je zo oud was haar antwoord:  “ Je nergens wat van aantrekken”.