off

Willy Smit – Kooijman

W

illy was een zorgzame, gastvrije, belangstellende, attente, bescheiden vrouw. Ze was een harde werker en kende de uitspraak “je handen laten wapperen” als geen ander. Ze was een sociale vrouw en waarvan alle vier  de kinderen wisten dat ze altijd klaar stond met een kopje thee. Deze vier moesten soms ook wel wat ruimte maken – want er gingen af en toe veel makke schapen in het hok – want iedereen mocht blijven eten en slapen. Ze was een sterke vrouw, die niet gemakkelijk kon spreken over emoties die haar in het leven hebben gevormd. Ze hield niet van het oordelen en veroordelen en onderstreepte dat vaak met bekende spreekwoorden. Ze stond open voor iedereen, was sociaal en hield van veel reuring. Ze ging elke dag wandelen door Tuitjenhorn of naar Warmenhuizen. Weer of geen weer, ze ging een rondje. Vaak kwam ze dan even bij een van de kinderen aan  voor een praatje. Helaas is Willy  op 27 november aan haar laatste wandeling begonnen.