off

Sam Ligthart

Werd op 5 augustus 1930, 2 maanden te vroeg geboren. Niet al te groot en dat is hij altijd gebleven, klein maar dapper. Hij kreeg verkering met Gre Stam, ze trouwden in 1962 en kregen 2 kinderen. Hij werkte op de akker van het  familie bedrijf. Behalve kool verbouwden ze ook irissen, ui, andijvie, haver, tarwe  en koolzaad. Zo werd het risico gespreid. Dan kon een slecht jaar weer worden opgevangen. Waar ook het financiële risico mee werd  gespreid was de komst van” de Ligthof” in 1975 op het stuk land achter hun huis.

Hij was een actief vrijwilliger voor o.a. De onderlingehulp, Uitvaartvereniging Sint. Barbara, Tafeltje Dekje, de Soos, de Aftrap en graag gedaan.

Jammer genoeg werd hij ziek en  zoals hij ook tijdens zijn leven de regie  in eigen hand hield wilde hij tijdens  zijn ziekte ook graag bepalen hoe en wat er moest gebeuren, maar wel op zijn eigen bescheiden manier.