off

Cornelia Maria Suiker – Ligthart

Z

e is geboren als 3e kind in een gezin van 12 kinderen, als 10 jarige ging ze werken bij tante Marie op de boerderij in Tuitjenhorn en ging daar in de kost, op deze plek aan de dorpsstraat is ze na haar trouwen gaan wonen en ze hebben daar hun hele werkzame leven doorgebracht, ze kregen 7 kinderen en die zijn daar opgegroeid. Naast het huishouden deed ze veel op de boerderij, ze was altijd bezig. Ze hield van netjes, als huis, tuin en erf schoon en opgeruimd waren dan gaf dat haar veel voldoening. Later zijn ze aan de Delftweg gaan wonen, na het overlijden van haar man werd het daar te groot  en verhuisde ze naar het Sint Jozefpark. Het verlies van haar dochter Kitty en haar man hebben haar diep geraakt maar ze ging door, ze had een rotsvast geloof in Maria dat was haar kompas, vooral in haar laatste weken heeft ze daar veel kracht uit geput. Vlak voor haar 90 ste verjaardag kreeg ze te horen dat het niet goed met haar ging, maar ze wilde het feestje halen om te vieren maar ook om afscheid te nemen. Het werd een speciale middag. 7 dagen later op 11 mei is ze overleden.