off

Jo Buter

H

ij is geboren op Kerkbuurt, als 2e kind in een gezin van 12 kinderen waar hij een mooie jeugd heeft gehad met sporten, lezen en veel samen zingen. Na de lagere school ging hij thuis aan het werk, het was crisis, hard werken en weinig verdienen. In de 2e wereldoorlog moest hij werken in Duitsland , na 2 jaar probeerde hij te ontsnappen en heeft hij enkele maanden in een concentratiekamp gezeten. Dat heeft hem gevormd en hem het besef gegeven dat familie heel belangrijk voor hem is. In 1944 werd hij bevrijd. Na de oorlog kreeg hij verkering met Truus, ze trouwden en ze kregen 9 kinderen. Hij heeft 30 jaar in de haven gewerkt bij Van Gelder papier in Beverwijk met veel plezier. De laatste jaren woonden ze samen in het Sint Jozefpark, waar zijn kinderen en kleinkinderen graag langs kwamen. Hij was enorm trots op zijn kinderen en verguld met alle nazaten. Tot het einde toe bleef hij plannen maken, hij ging naar het ziekenhuis om weer beter te worden, maar daar is hij op 7 januari in het harnas gestorven.