off

Puk Kruijer

P

uk Kruijer

27 november afgelopen jaar overleed Puk Kruijer op 92 jarige leeftijd. Als hij het zelf had kunnen zeggen zou hij gezegd hebben “’t is mooi weest”. Het begon op 4 juni 1927. Als nummertje 3 van de 11 in een tuindersgezin op de Koorndijk. Hij groeide op als een klein jochie, vandaar de naam Puk. Er waren al teveel tuinders in het gezin, dus Puk werd vertegenwoordiger bij de LTB en verkocht zoals hij altijd zei: “rommel om de troep mee dood te spuiten”. Hij trouwde op zijn 31ste met Bets en ze kregen zeven kinderen. Hij was geen vader die zondags het vlees snijdt, maar een vader die actief bij het huishouden en opvoeden was betrokken. Zorgzaam en bezorgd. Het was een doening mannetje, biljartclub, begeleider bij Hollandia T, dagjes uit met de oudjes, zingen in het kerkkoor, klaverjassen en de tuin waarmee hij iedereen van groenten voorzag.  Toen iedereen de deur uit was en hij samen met Bets trots en heerlijk woonde aan de Dorpsstraat was de rust vaak nog ver te zoeken. Vele bezoekjes, vooral als het eten toch al op tafel stond, Sinterklaasfeesten, Kerst, zelfs kamperen in de tuin, knalharde rockmuziek uit de boet, trampoline in de tuin. Alles kon. Dementie kreeg helaas de overhand maar na een lang en mooi leven van 92 jaar was,  ’t mooi weest!